| Parameter | Value |
|---|---|
| Varistor Voltage | 680 V |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating (DC) | 560 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Packaging | Bag |
| Capacitance | 75 pF |
| Clamping Voltage | 1.12 kV |
| Peak Surge Current | 1.2 kA |
| Voltage Rating (AC) | 420 V |
Stock: 173
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10156
Ext.Price$0.10156
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10156 | $0.10156 |
| 10 | $0.05078 | $0.50780 |
| 50 | $0.04570 | $2.28500 |
| 100 | $0.04113 | $4.11300 |
| 500 | $0.03390 | $16.95000 |
| 1000 | $0.02794 | $27.94000 |
| 3000 | $0.02653 | $79.59000 |
| 5000 | $0.02519 | $125.95000 |
| 10000 | $0.02362 | $236.20000 |
